فراخوان: برای آزادی نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

‫فراخوان: برای آزادی نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی‬


Timeline Photos
فراخوان: برای آزادی نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

هموطنان آزاده

خود آگاهید که حکومت اسلامی همچنان به نقض فاحش حقوق انسانی و مدنی مردم با شدت و حدت هرچه تمامتر ادامه می‌دهد. سرنوشت نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی بر کسی پوشیده نیست.

تردیدی نیست که خبر رسانی در مورد نقض حقوق بشر در ایران، در عصر ارتباطات، گسترش و اهمیت ویژه خود را دارد، اما فعالیت در جهان مجازی، به تنهایی کافی نیست و این آگاهی رسانی باید به نیروی مادی در شهرهای بزرگ تبدیل شود.

در این زمینه، باید همواره توازی ها را رعایت کرد. به موازت آگاه سازی افکار عمومی در ایران و جهان، ضروریست با برپایی همایش های همبستگی بر شدت مبارزه افزود.

یکی ازراهکارهای پیشنهادی، می‌تواند تشکیل «کمیته های مشترک دفاع» باشد. این کمیته ها می‌توانند از سوی فعالان انجمن‌های دفاع از زندانیان سیاسی، نهاد های فرهنگی، حامیان مادران صلح و فعالان حقوق بشر تشکیل شوند. شرکت دادن شخصیت‌های شناخته شده کشور میزبان در این‌گونه کمیته ها، بر کاربری آن، از جمله فشار بیشتر بر دولت ها را افزایش می دهد.

برای تشکیل جلسات همبستگی با مردم ایران و زندانیان سیاسی، بهتر است به موازات دعوت از سخنرانان ایرانی، تا حد امکان از سخنرانان خارجی نیز دعوت کرد. همزمان باید تشکیل چنین همایش هایی را پیشاپیش به رسانه‌های داخلی و خارجی کتباً و حضوراً اطلاع داد.

تظاهرات ها، می‌توانند ترجیحاً ً در مقابل سفارت خانه‌ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی، برپا شوند. اجتماع در مقابل «خانه‌های مطبوعات» نیز می‌تواند به بازتاب هر چه وسیع‌تر نقض حقوق بشر در ایران کمک کند.

فراموش نکنیم برای جالب افکار عمومی در هر کشوری، بهتر است متنی به همان زبان نیز تهیه شود و در اختیار خبرنگاران دعوت شده قرار گیرد.

هموطنان آزاده
ما راهی نداریم، جز آنکه بتوانیم خود را از چنگ سایه‌های تفرقه برانگیز اختلافات فکری رها کنیم و با حفظ نظر مستقل خود، همانند زندانیان سیاسی تحت ستم مداوم در زندان های جمهوری اسلامی، یگانه و متحد عمل کنیم؛ وگرنه ستم بر زندانیان و مردم همچنان دوام خواهد داشت.

این لحظات خطیر را دریابیم
جنبش آزادیخواهی را همزمان در جهان مجازی و واقعی پیش ببریم
به امید رسیدن به آزادی برای همه شهروندان ایران

عسگر آهنین
عضو سابق هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران (در تبعید)

جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۱ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۲
کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: