نسرین ستوده جایزه‌اش را به همه‌ی زندانیان سیاسی و به اقلیت‌های دینی و مذهبی، بها…

‫نسرین ستوده جایزه‌اش را به همه‌ی زندانیان سیاسی و به اقلیت‌های دینی و مذهبی، بهاییان و کلیمیان و کسانی که تنها به خاطر عقیده‌ی مذهبی‌شان در زندان هستند تقدیم کرد.

وی همچنین این جایزه را متعلق به عبدالفتاح سلطانی دانست که به دلیل وکالت خانم ستوده و دیگر زندانیان عقیدتی هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.


Timeline Photos
نسرین ستوده در پیامی که برای مراسم اهدای جایزه حقوق بشر پارلمان اروپا فرستاده و توسط خانم عبادی قرائت شد، به نقض گسترده‌ی حقوق بشر در ایران اشاره کرده و مسئله‌ی نقض حقوق بشر را تنها منحصر به زندانی کردن افراد ندانسته است.
از راست به چپ: مارتین شولتز، شیرین عبادی، کوستا گاوراس و سولماز پناهی از راست به چپ: مارتین شولتز، شیرین عبادی، کوستا گاوراس و سولماز پناهی

در بخشی از پیام نسرین ستوده چنین آمده است: «تنها رویای من تحقق عدالت است و به اعتقاد من این رویا با استقلال قوه‌ی قضاییه در کشور من متحقق خواهد شد. اما تا استقلال قوه‌ی قضاییه راهی طولانی مانده است. تا زمانی که فعالان سیاسی، وکلای دادگستری، معترضان انتخاباتی، اقلیت‌های مذهبی و قاچاقچیان مواد مخدر در دادگاه‌های انقلاب درپشت درهای بسته محاکمه می‌شوند، استقلال قوه قضاییه به دور از دسترس است».

این وکیل زندانی در پیام خود پیشنهاد تشکیل یک دادگاه حقوق بشر در آسیا را داده تا شهروندان کشورهای آسیایی با رجوع به آن نسبت به بی‌قانونی‌های حاکمان خود دادخواهی کنند.

وی همچنین با اشاره به "بهار عربی" و سرکوب مردم توسط دولت‌ها به خصوص در سوریه، از دولت‌های اروپایی پرسیده: «این جنایت‌ها تا کجا باید پیش برود، تا ما بتوانیم از یک فاجعه‌ی انسانی و از یک قتل عام انسانی صحبت کنیم».

نسرین ستوده در پایان جایزه‌اش را به همه‌ی زندانیان سیاسی و به اقلیت‌های دینی و مذهبی، بهاییان و کلیمیان و کسانی که تنها به خاطر عقیده‌ی مذهبی‌شان در زندان هستند تقدیم کرد.

وی همچنین این جایزه را متعلق به عبدالفتاح سلطانی دانست که به دلیل وکالت خانم ستوده و دیگر زندانیان عقیدتی هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.

http://www.dw.de/جایزه-ساخاروف-روی-دو-صندلی-خالی-پناهی-و-ستوده-قرار-گرفت/a-16446938

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: