« بیژن فرهودی هم با صدای آمریکا خدا حافظی کرد » به گزارش رادیو کوچه «بیژن فرهود…

‫« بیژن فرهودی هم با صدای آمریکا خدا حافظی کرد »

به گزارش رادیو کوچه «بیژن فرهودی» یکی از روزنامه‌نگاران پرسابقه شاغل در «صدای آمریکا» دیروز دوشنبه پیش از ظهر با اعلام بخش نیروی انسانی، با بازنشسته‌گی به هم‌کاری خود با صدای آمریکا پایان داد.

بنابر گفته برخی در این رسانه، این بازنشسته‌گی در پی اعمال فشار از سوی مدیریت بوده است.

بیژن فرهودی به هم‌کاران خود در حین خداحافظی گفته بود، به دلیل نقل مکان از آمریکا و اقامت چند ساله‌اش در انگلیس مجبور بوده است همه پیشنهاد‌های کاری دیگر را رد کند و لذا مجبور به پذیرش بازنشسته‌گی شده است.

بررسی‌ شبهات در مورد مدرک " دکترای حسن روحانی" یکی‌ از به یادماندنی‌ترین گزارش‌های او در ماههای اخیر بود.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ جمشید چالنگی یکی‌ دیگر از مجریان با سابقه صدای آمریکا با شیوه‌ای مشابه از کار برکنار شد. جمشید چالنگی پس از دریافت حکم ” توقف همکاری “ متنی تحت عنوان «چرا از صدای آمریکا کنار گذاشته شدم؟» منتشر نمود و این پرسش‌ها را مطرح کرد: در این مدت اما همواره این پرسش برای من مطرح بوده است که آیا دلیل واقعی تعلیق و برکناری من از صدای آمریکا این نیست که من از رییس وقت بخش فارسی صدای آمریکا‌، آقای رامین عسگرد و مسوولان دیگر پرسیدم‌: «چرا برنامه‌های تلویزیونی صدای آمریکا از جمله «تفسیر خبر» را برای ارزیابی به آقای «هومن مجد» مترجم رسمی محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی که به نوشته‌ی خودش مشاور او و محمد خاتمی نیز بوده و هست، داده‌اید؟» چرا بر اساس نظر مشاور رییس جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته‌اید پخش برنامه‌ی «تفسیر خبر» را به سه روز در هفته و از یک‌ساعت به نیم ساعت کاهش دهید؟ آیا مالیات‌دهندگان آمریکایی یا نمایندگان آنان در کنگره و سنای آمریکا موافق هستند که مشاور و مترجم محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی در عین حال مشاور بخش فارسی صدای آمریکا نیز باشد؟ آیا به خاطر این نیست که در دیدار با آقای «اندرس ویمبوش» از مسوولان بی.‌بی.‌جی. که مسوول رفع مشکلات بخش فارسی صدای آمریکا شده بود، هم‌سویی خط مشی برنامه‌های بخش فارسی صدای آمریکا را در موارد بسیار با تبلیغات حتا ضد آمریکایی جمهوری اسلامی بر شمردم‌؟ آیا به این خاطر نیست که از طرف دیگر راه‌های استفاده درست از بخش فارسی صدای آمریکا را در جهت منشور این رسانه‌ و مصالح آمریکا و مالیات‌دهندگان آمریکایی، هم آهنگ با وظیفه و مسوولیت بخش فارسی صدای آمریکا در برابر مخاطبان‌، مردم ایران‌ که با محرومیت از اطلاعات درست‌، زیر بمباران تبلیغاتی ضد آمریکایی حکومت ایران هستند ارایه کردم؟ پرسیده‌ام آیا دلیل واقعی تعلیق و سپس برکناری من از صدای آمریکا این نیست که من در جریان جنبش سبز در ایران به مسوولان وقت در بخش فارسی صدای آمریکا اعتراض کردم چرا اجازه نمی‌دهید ویدئوی قتل «ندا» در تهران را که به دست ما رسیده پخش کنیم؟ ‬


‫« بیژن فرهودی هم با صدای آمریکا خدا حافظی کرد » – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫بررسی‌ شبهات در مورد مدرک " دکترای حسن روحانی " یکی‌ از به یادماندنی‌ترین گزارش‌های او در ماههای اخیر بود.‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: