محمد سيف‌زاده وکیل در بند، در پي مشكلات قلبي صبح روز سه شنبه از زندان رجايي شهر…

‫محمد سيف‌زاده وکیل در بند، در پي مشكلات قلبي صبح روز سه شنبه از زندان رجايي شهر كرج به يكي از مراكز تخصصي قلب تهران انتقال يافت و بستري شد.

امروز ساعت ملاقات ؛ دکتر سیدمحمد سیف زاده در بیمارستان مرکز قلب تهران با بیماریهای بسیار حاصل از دوران زندان؛ از بیماری قلبی تا دیسک کمر و آب مروارید چشم و سنگینی گوش و حکمی که در ۵ فروردین گذشته به پایان رسید، اما دستگاه قضایی با پروند سازی غیرقانونی از آزادی‌اش اجتناب نمود!

سعید دهقان، وکیل دادگستری می‌نویسد:

حیاط مرکز قلب تهران را آرام آرام طی کردیم تا به بخش صورتیِ طبقه پنجم آن رسیدیم؛ جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد. شاید ظاهراً دردِ قلبِ فیزیکی، محمد سیف زاده را به اینجا رسانده باشد، اما او و همکارانی نظیر عبدالفتاح سلطانی و نسرین ستوده و محمدعلی دادخواه و مصطفی دانشجو، دردهای مهمتر را چنان بر قلب‌هایشان احساس می کنند که حتی فرصت های کوتاه در دیدارهای سرپایی را نیز برای بیانش از دست نمی دهند و آزادی‌های مقطعیِ هر کدامشان، موجب فراموشی آن مرارت‌ها نمی شود. آنکه بیشتر در این فرصت‌های کوتاه از خبرِ عدم وفای به عهد مقامات قضایی برای آزادی‌ها و رفع حصرها در اعیاد قربان و غدیر می نالد ماییم؛ ایشان اما همچنان نگرانِ تنگنای وکالت در ایران هستند و بی‌مهری‌های مقامات قضایی و بی‌تدبیری‌های مدیران کانونی و بی‌خیالی‌های جامعه وکالت …
تکمله: می دانم در حالی که قلبِ هسته ی سیاست در ژنو می تپید و همگان غصه ی دردِ کمرِ سکاندارِ ظریفِ این روزهای سیاست خارجی را می خوردند؛ و در شرایطی که در به هم ریختگیِ ترازوها، کشیدن وزنی نداشت تا عدالت مفهومِ از دست رفته‌اش را بازیابد و کیهان نشینان نیز دستِ کم با خجالت کشیدن آشتی کنند و همگان از این بابت خیالشان جمع شود، سخن از رنج‌های قلبی که برای حق دفاع می تپد و چاشنی سیاست ندارد، ارزشِ خبریِ آن کمر درد را هم ندارد؛ می دانم!

شرح عکس: وقتی عکسی در حضور مامورانِ معذور، دزدکی گرفته شده باشد، بهتر از این هم نمی شود! (ساعت ۱۵ امروز ۲۵ مهر / مرکز قلب تهران / خ کارگر)‬


‫جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: