روی خاك ايستاده‌ام با تنم كه مثل ساقه گياه باد و آفتاب و آب را مي‌مكد كه زندگی…

‫روی خاك ايستاده‌ام
با تنم كه مثل ساقه گياه

باد و آفتاب و آب را
مي‌مكد كه زندگی كند

فروغ

به جرات میتوان گفت که بدون تردید مسئله «حجاب» یکی از اساسی ترین مسائل برای جمهوری اسلامی بوده و حکومت همواره سعی کرده که با نیروی قهریه و نیروهای نظامی به سرکوب دختران و بانوان ایرانی که اندکی از موی آنها قابل دیدن باشد بپردازد که شروع این کار با حمله طرفداران حکومت به بانوان ایرانی در سی وپنج سال پیش کلید خورد و در اسفند سال ۱۳۵۷ و یک روز پیش از هشتم مارس (روز جهانی زن) در حالی که بانوان ایرانی درحال تدارک برگزاری اولین مراسم روز جهانی زن در ایران بودند، انتشار روزنامه کیهان با تیتر «زنان باید با حجاب به ادارات بروند» به نقل ازآقای خمینی باعث تغییر فضای آن روز شد و در واکنش به این گفته خمینی روز جهانی زن با اعتراض بانوان ایرانی به تظاهرات در مخالفت با حجاب اجباری بدل گردید.

در واقع بانوان ایرانی پیشرو مقاومت در برابر تفکر تندروانه خمینی و اطرافیانش که سیاست هایش را تبلیغ و او را امام ! مینامیدند همانند رفسنجانی، خامنه ای، خاتمی و حسن روحانی شدند. در این راهپیمایی اعتراضی، گروه‌های مختلف زنان از دانش‌آموز و دانشجو گرفته تا کارمند و فعال سیاسی و اجتماعی شرکت کردند و ۱۵هزار زن که در دانشکده فنی دانشگاه تهران جلسه سخنرانی داشتند به دنبال یک رای‌گیری تصمیم گرفتند دست به راهپیمایی بزنند و به طرف نخست وزیری حرکت کردند و سرود ” ای ایران ” را خواندند و شعار میدادند که: ” مرگ بر ارتجاع”،” با استبداد مخالفیم”،” لحظه به لحظه گفتم، زیر شکنجه گفتم، یا مرگ یا آزادی ”،” حجاب اجباری نمی خواهیم” و در مقابل مردان لباس شخصی طرفدار خمینی با سنگ و چوپ به بانوان ایرانی حمله کردند و شعار میدادند که ” یا روسری یا توسری ” و بدین سان مبارزه بانوان ایرانی در دفاع از حقوق به حقشان همراه با نافرمانی مدنی شروع شد که تا به امروز ادامه دارد و سوال اینجاست که به راستی علت این همه خشونت حکومت در مقابل بانوان ایرانی چیست؟ چرا خانواده حکومتی ها و طرفداران خمینی معروف به خط امامی ها و چپ های اسلامی و اصلاح طلبان حکومتی امروزی پس از سالها و حتی زمانی که به خارج از کشور میروند و همانند غربی ها لباس میپوشند اما از دیده شدن موی آنها وحشت دارند؟ مگر معیارهای خدا با معیارهای حکومتی ها یکی است که دختران و بانوان را با چادر و روسری بیشتر بپسندد؟! مگر ما همیشه در محضر خدا نیستیم؟! چرا دختران و بانوان باید موهای خود را بپوشانند؟!

رابطه ایمان با مو چیست؟ شنیده ایم که گفته اند از دری که فقر بیاید ایمان هم میرود اما نشنیده ایم که بگویند از دری که مو دیده شود ایمان هم میرود! مگر میزان ارج و قرب در نزد پروردگار مو است؟! آیا هدف از دیده نشدن موی دختران و بانوان حفظ حریم خانواده است؟ پس چرا تندروهای مذهبی داشتن رابطه یک مرد را با چهار زن و همزمان داشتن رابطه با کنیزکان و زنان صیغه ای را نشانه یک مرد مذهبی وفادار و موفق میدانند! و به تازگی در جمهوری اسلامی با تصویب قانون بی شرمانه و قرون وسطایی امکان ازدواج با فرزندخوانده و امکان استثمار کودکان و اذیت و آزار جنسی دختران ایرانی تحت سرپرست را فراهم نموده اند؟! آیا هدف از حجاب اجباری حفظ کرامت و احترام به شخصیت زن است؟ پس چرا پس از سی و پنج سال از عمر این نظام شاهد سنگسار زنان ! قطع عضو، عدم حمایت از زنان و دختران در مقابل خشونت خانوادگی، نصف بودن دیه زنان، محرومیت از داشتن حق برابر در طلاق، دان سهم تحقیر آمیز یک سوم در ارث به زنان و دختران به عنوان فرزند، دادن حق ارث تحقیر آمیز یک هشتم به همسر مرد متوفی که یک عمر در کنار او زندگی کرده است، محرومیت ازحق حضانت فرزند، محرومیت ازحق خروج ازکشور که تنها با اجازه شوهر و ولی ممکن است، محرومیت در تحصیل در برخی رشته ها به علت اجرای طرح تفکیک جنسیتی، قتل غیر عمد محسوب شدن کشته شدن دختر توسط پدر و جد پدری، تحت فشار گذاشتن فعالان مدافع حقوق زنان و محدودیت برای اعضا کمپین های خواستار رفع تبعیض جنسیتی هستیم؟!

حتی حقوق و پاداش بانوان ملی پوش ما در عرصه ورزشی بسیار کمتر از آقایان و بسیار حقیرانه است. عجبا که در نظام ولایی جمهوری اسلامی ورود زنان به استادیوم ورزشی برای برگزاری جشن های ملی ورزشی ممنوع اما برای دیدن اعدام آزاد است؟! چرا باید دختران و بانوان ایرانی حق نداشته باشند که کاندید ریاست جمهوری باشند و آقای یزدی یکی از ۱۲ نفری که به جای هفتاد میلیون ایرانی تصمیم میگیرند و منصوب خامنه ای هستند با لحن سخیفی راجع به بانوان ایرانی که قصد دارند برای ریاست جمهوری کاندید شوند بگوید: {در این باره مثل معروفی هست که میگه یارو را به ده راه نمی‌دادند سراغ کدخدا را میگرفت}! آخرچگونه است که حضور بانوان و دختران ایرانی تنها در لحظه های سختی وغم جایز است ونه در لحظه های شادی؟! نمیشود که دختران و بانوان را تنها هر چهار سال یک بار پای صندوق ها بخواهند و رای آنها زینت مجلسشان شود و به حقوق بانوان و دختران ایرانی در آزادی اندیشه، حقوق شهروندی و مدنی وآزادی بیان و عقیده و فرصت برابر اجتماعی، آموزشی، شغلی و عدم تفکیک جنسیتی اهمیت ندهند و در دولت امید! و اعتدال! حتی یک وزیر زن از جمعیت بزرگ و تحصیلکرده بانوان نداشته باشیم. یادمان نرفته پاسدار رادان در صحبت با فرزاد حسنی گفت اگه لازم باشه خانوم هایی که حجابشان خوب نباشه را با لگد سوار ون میکنند! چه استعدادها و توانایی هایی که میتوانستند در خدمت پیشرفت و آبادانی کشور باشند و درمصاحبه های گزینش هرکدام را به یک بهانه و از جمله اصطلاح خود ساخته بد حجاب رد کردند!

چه توهین هایی که توسط گشت های به اصطلاح ارشاد! به خانوم های هموطن ما در حضور خانواده شان شده است. صحبت ما و بسیاری از آزادی خواهان ایران حق آزادی انتخاب برای هموطنانمان است، آیا این خواسته و مطالبه زیادی است؟! کدام حکومتی مثل جمهوری اسلامی اینطور شدید با بانوان هموطن خودش رفتار میکند؟! اگر حکومت ادعای احترام به رای مردم در انتخابات را دارد پس چرا به رای و نظر مردم در انتخاب نوع پوشش، آزادی بیان، آزادی رسانه های جمعی مانند رادیو و تلویزیون ( در میان تمام کشورهای همسایه ما تنها کشوری هستیم که هیچ شبکه تلویزیونی و رادیویی خصوصی نداریم) و مطبوعات آزاد، عدم رفتارهای تبعیض آمیز جنسیتی، قومی، مذهبی، عقیدتی، داشتن حق اعتراض و تجمعات مسالمت آمیزاحترام نمیگذارد؟! و مردم را تحت نظر و کنترل گشت ارشاد، سپاه، لباس شخصی ها، بسیج و نیروهای امنیتی و انتظامی قرار داده؟!

آیا رای مردم تنها زینت مجلس آقایان است و تنها هر چهار سال یک بار یادشان میافتد از مردم یادی کنند و آهنگ های ملی پخش نمایند؟! پس احترام به خواست و علاقه ملت و اجرای مطالبات مدنی و حقوق شهروندی مردم چه میشود؟! و با بررسی سخنان آخوندها و اصرار و تاکید آنها در استفاده دختران و بانوان از حجاب حتی در خانه و موقع نماز خواندن حتی اگر کسی در خانه نباشد پی خواهیم برد که آخوندها میخواهند با این کار، دختران و بانوان ایرانی، از خانه به تمرین خودسانسوری و حرف شنوی از آخوندها مشغول باشند و برای فرمانبرداری از آنها و عدم مقاومت در برابر یک جامعه مرد سالار مذهبی آماده شوند و در واکنش به سخنان آخوندها راجع به پوشش و سخنان تندروهای مذهبی که استفاده از چادر را برای دختران و بانوان نشانه عفت و پاکدامنی میدانند!

آنهم چادرهایی که بنا به اعتراف خودشان و آمار دولتی بیشتر آنها توسط باند هیئت موتلفه از کشور کمونیستی چین! وارد ایران میشود گفت که: تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت. البته شاید تعدادی از اصلاح طلبان ( سهم طلبان ) حکومتی بگویند که جوانان ما فرهنگ برخورد با دختران و بانوانی که نخواهند از حجاب اجباری استفاده کنند و یا بخواهند به ورزشگاه بروند را ندارند و جواب من این است که شما سی و پنج سال است که دارید فرهنگ سازی میکنید و در مدرسه ها معلم قرآن، معلم تعلیمات دینی و آموزش نهج البلاغه، و آموزش های مذهبی، معلم پرورشی، ده ها برنامه عقیدتی، مذهبی و سیاسی، بسیج دانش آموزی، انجمن های اسلامی، بسیج دانشجویی، ایجاد دفتر رهبری در تمام دانشگاه ها، آموزش اجباری واحدهای مذهبی و عقیدتی، حراست ها، کمیته های انظباتی کمیته های شهری سابق و گشت های ثار الله و امروزه گشت های ارشاد، دوسال تعطیلی کل دانشگاه های کشور و اخراج بسیاری از اساتید و دانشجویان آنهم به نام انقلاب فرهنگی!

اردوهای مختلف عقیدتی و سیاسی و اردوهای راهیان نور!، مصاحبه و گزینش های سختگیرانه عقیدتی و مذهبی، اجرای طرح های مختلف امنیت اجتماعی! و تفکیک جنسیتی!، اجرای برنامه های گوناگون مذهبی در تنها تلویزیون کشور، استفاده از آقایون آخوند در مدارس، دانشگاه ها و اداره جات با عنوانهای مختلف، حتی بستن بسیاری از مهدکودک ها در همین اواخر به بهانه استفاده از موسیقی و آموزش رقص و اجرای طرح های آموزش کافی فرامین مذهبی به کودکان خردسال و … انجام دادید و بازهم میگویید باید فرهنگ سازی کرد؟!

پس چرا سی و پنج سال پیش در زمان شاه که ادعای مذهبی وادعای حکومتی الهی و جانشین و نماینده خدا بودن را نداشت بانوان ایرانی و ورزشکاران خانم ایرانی دوشادوش آقایان با عزت و احترام در سالن ورشی و فعالیت های ورزشی شرکت میکردند ولی حالا بعد از سی و پنج سال از حکومت جمهوری اسلامی الان مردم فرهنگ حضور بانوان ایرانی در سالن ها و استادیوم های ورزشی را ندارند؟! هموطنان عزیزم، ما میتوانیم سکوت کنیم و به قول آقای خاتمی ”سطح مطالبات را پایین بیاوریم” و دلخوش به سخنان باندهای مختلف حکومتی مثل احمدی نژاد که گفت: ” آیا مشکل ما، موی جوانان است؟!” و بعدش عده ای احمدی نژاد مچکریم راه انداختند و یا به سخنان فردی که ۱۶ سال است که محرم راز و مشاور منصوب خامنه ای درامنیتی ترین نهاد کشور( شورای عالی امنیت ملی) بوده است یعنی حسن روحانی که گفت:” کاری می کنم که دختران در خیابان احساس امنیت کنند و نخواهم گذاشت مأموری بی‌نام و نشان از کسی سئوال کند.” و بعدش عده ای روحانی مچکریم راه انداختند باشیم و یا اینکه با پیگیری فعال مطالبات مدنی و شهروندی و پایین نیاوردن سطح مطالبات به حق خویش با اتحاد مردمی حکومت را مجبور به عقب نشینی بیشتری نماییم.

حال انتخاب و قضاوت با شماست.

محمد رستگار
۲۵ مهر ۱۳۹۲

از شما دعوت می‌کنیم به ویدیویی افشاگرانه در ارتباط با چگونگی‌ اجباری شدن حجاب توسط روحانیون طرفدار خمینی و مقاومت‌های شجاعانه زنان آزادیخواه در روز جهانی‌ زن سال ۵۷، در لینک زیر مشاهده بفرمایید.

http://sepidedam.com/19022


‫اون بی چشم و رو بدون حجاب اومده بیرون! – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫هموطنان عزیزم، ما میتوانیم سکوت کنیم و به قول آقای خاتمی ''سطح مطالبات را پایین بیاوریم'' و دلخوش به سخنان باندهای مختلف حکومتی مثل احمدی نژاد که گفت: '' آیا مشکل ما، موی جوانان است؟!'' و بعدش عده ای احمدی نژاد مچکریم راه انداختند و یا به سخنان فردی که ۱۶ سال است که محرم راز و مشاور منصوب خامنه ای د…‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: