او دیر نرسیده است نگاهی به فیلم مستند “شش قرن و شش سال” فیلم مستند شش قرن و شش…

‫او دیر نرسیده است
نگاهی به فیلم مستند "شش قرن و شش سال"

فیلم مستند شش قرن و شش سال به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی میرتهماسب، شامگاه دوشنبه ششم آبان ماه طی مراسمی در خانه هنرمندان ایران رونمایی شد. در خلاصه موضوع این مستند ۸۲ دقیقه‌ای آمده است: "گروهی موسیقیدان تلاشی را آغاز می‌کنند تا تصنیف‌های منسوب به «عبدالقادر مراغی»، برجسته‌ترین نظریه‌پرداز و موسیقی‌دان ششصد سال پیش را به استناد کتاب‌ها و رسالات کُهن و از لابه‌لای تاریخ و فرهنگ ایران بازیابی و بازخوانی کنند.

مجتبی‌ میرتهماسب در رابطه با رونمایی فیلمش در صفحه فیسبوک نوشت: شب یگانه‌ای بود دیشب. "شش قرن و شش سال" رونمایی شد، در حضور بزرگان عرصه ی هنر و فرهنگ کشورم و در کنار دوستان بزرگواری که لطف بی‌دریغ‌شان همیشه چراغ راه من بوده است.
دست تک تک کسانی که همراه بودند و همچنان با نوشته‌هایشان خستگی از تنم می برند را می بوسم. می ماند سپاسی ویژه از تک تک موسیقی دان‌های "گروه عبدالقادر مراغی" که همچنان پذیرای من هستند. و سپاس از استاد محمدرضا شجریان، بانو رخشان بنی اعتماد و جعفر پناهی عزیز که طنین سخنان‌شان درباره ی این فیلم همچنان در گوشم است.
دیشب، خودخواهانه از یاد بردم سهم مریم و یسنا در همراهی این سال‌ها را. همین که هنوز توانِ تحمل مرا دارند به خود می بالم.
می ماند سرنوشت پخش و نمایش این فیلم، که در راه پیمایی و تنهایی بی‌انتهای دیشب، تنها نگرانی من بود، در کنار همه ی نگرانی ها…!‬


‫او دیر نرسیده است – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫فیلم مستند شش قرن و شش سال به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی میرتهماسب ، شامگاه دوشنبه ششم آبان ماه طی مراسمی در خانه هنرمندان ایران رونمایی شد.‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: