محسن قرائتی : سعی کنید در سن‌های پایین ازدواج کنید، به عنوان مثال دخترها باید در…

‫محسن قرائتی : سعی کنید در سن‌های پایین ازدواج کنید، به عنوان مثال دخترها باید در سن ۱۲ الی ۱۳ سالگی ازدواج کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: قرآن کریم فرموده است که کسی می‌تواند به خانم‌ها نگاه کند که توانایی برآورده کردن نیازهای وی یعنی آب، نان، ماشین، مسکن را داشته باشد.

قرائتی با تاکید براینکه راه نفوذ شیطان از دو رخنه بیشتر نیست، یکی غفلت و دیگری شهوت، بیان کرد: غفلت را می‌توان با نماز خواندن برطرف و شهوت را می‌توان با همسر اختیار کردن برطرف کرد.

سخنان قرائتی پس از آن بیان می‌شود که قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست که در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۲ در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۲ به تایید شورای نگهبان رسیده است، در تاریخ اول آبان ماه ۱۳۹۲ از سوی حسن روحانی برای اجرا ابلاغ شده است.

نعمت احمدی، حقوقدان و استاد دانشگاه در تشریح تبعات عملی این قانون در محاکم می‌گوید در صورتی که سرپرست خواستار ازدواج با فرزند‌خوانده‌اش باشد و صلاحیت‌های عمومی ازدواج را داشته باشد، دادگاه نمی‌تواند با او مخالفت کند.

ما با ایجاد نهاد سرپرستی از لحاظ اجتماعی می‌خواهیم خلأ عاطفی افراد را پر کنیم. قانون به هر کسی که سرپرستی نمی‌دهد. باید شرایط و ضوابطی داشته باشد که در قانون موجود است. با تصویب ماده ۲۷، اصل فرزند‌خواندگی مغفول گذاشته شده، ایجاد انگیزه می‌کند کودکان را به فرزندخواندگی بپذیرند برای ازدواج در آینده و این تالی فاسد بسیار بزرگ‌تری است. این قانون، کودک آزاری را از همان ابتدا مباح می‌کند. انگیزه‌یی برای آزار کودکی که فاقد توان دفاع از خودش است را از همان ابتدا در سرپرست به وجود می‌آورد.


‫اشتیاق مسئولین نظام برای ترویج ازدواج با دختران کم سن و سال – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز صبح دیروز (چهارشنبه) در همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب برترکه در مجتمع فرهنگی ۱۳آبان برگزار شد، با تاکید براینکه قرآن به زنان توصیه کرده که به گونه‌ای گام بردارند که هوسبازان طمع کار به شما را نداشته باشند سومین نیاز انسان بعد از هوا و خوراک، برگزید…‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: