معاملهٔ ایران و امارات متحده عربی بر سرِ جزیره‌ها!؟ نشریه دیفنس نیوز با انتشار…

‫معاملهٔ ایران و امارات متحده عربی بر سرِ جزیره‌ها!؟

نشریه دیفنس نیوز با انتشار گزارشی به نقل از منابع معتبر و محرمانه در منطقه فاش ساخت که جمهوری اسلامی در جریان سفر اخیر جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به امارات متحده، بر سر دادن اختیار ۳ جزیره مورد دعوا بین ۲ کشور در خلیج فارس (تنب و ابوموسی) با عرب‌ها معامله کرده است! این نشریه دوشنبه ۹ دسامبر ۲۰۱۳ به نقل از منابع نزدیک به مذاکرات نوشت که این معامله برای بازگشت جزیره‌ها به امارات متحده عربی طی یک یا دو سال آینده در جریان می‌باشد. دیفنس نیوز اضافه میکند: این معامله در طول سفر اخیر شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی به تهران و پاسخ آن در طول سفر همتای ایرانی خود محمد جواد ظریف در هفته‌ی گذشته نهایی شده است. مدیر تحقیق و توسعه در موسسه شرق نزدیک و تحلیل نظامی خلیج فارس تایید کرد که دو کشور در آستانه دستیابی به موفقیت در زمینه بازگرداندان جزایر به کشور امارات متحده عربی هستند!

هفته گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره نقل قول منتشر شده از وی در رسانه‌ها درباره جزیره ابوموسی گفت: بنده دقیقا موضع معمول کشور را گفته‌ام که ما اماده گفتگو با امارات برای رفع سوء تفاهمات پیرامون ابوموسی هستیم.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته نقل شده از قول محمد جواد ظریف در رسانه های خارجی در باره گفت و گو در باره جزیره ابوموسی را غیر دقیق و نا کامل خوانده است.

ابوالحسن بنی‌صدر: «رژیم قصد دارد سه جزیره را با شیخهای خلیج فارس معامله کند!»

اولین رییس جمهور ایران، در مورد تکذیب سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید: اینها کارشان است، می‌گویند تکذیب میکنند و بعد عمل میشود. مگر همین غنی سازی را چند بار تکذیب نکردند و به هم تبریک نگفتند؟

بنی‌صدر در مورد غنی سازی می‌گوید: حق غنی‌سازی تبدیل شده به اجازه، این خیلی‌ مساله مهمی‌ است. اجازه هم دست ۵+۱

من نمیدانم این انرژی اتمی‌ چقدر قیمت داره برای ایران که ملت باید این همه تحمیل را بپذیرد؟ شما ایرانی‌‌ها اصلا فکرش را می‌کنید؟ آیا میشینید به حقوق ملی‌ خودتون یک مقدار فکر کنید؟ راجع به این بلایی که سرتون میا‌‌ره کمی‌ فکر کنید؟ آیا احساس مسئولیت می‌کنید؟ یا اینکه خودتون را راضی‌ می‌کنید " اختیار که ما نداریم و این رژیم هر کار بخواد کرده …" اون کف زدنتون چی‌ بود؟ نخونده نشنیده آدم کف میزنه؟ حالا مردم عادی به کنار، اینهایی که در خارج از کشور هستند، در داخل کشور هستند و خودشان را متفکر و روشنفکر و حقوقدان می‌دانند، اینها چطور نخوانده تصدیق کردند؟‬


‫معاملهٔ ایران و امارات متحده عربی بر سرِ جزیره‌ها!؟ – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫نشریه دیفنس نیوز گزارش میدهد منابع نزدیک به مذاکرات اعلام کرده اند که یک معامله برای بازگشت جزیره‌ها به امارات متحده عربی در جریان می‌باشد هفته گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره نقل قول منتشر شده از وی در رسانه‌ها درباره جزیره ابوموسی گفت: بنده دقیقا موضع معمول کشور را گفته‌ام که ما اماده گ…‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: