همزمان با سفر هیات پارلمان اروپا: اجرای احکام اعدام دست کم ۲۰ تن در شهرهای مختلف…

‫همزمان با سفر هیات پارلمان اروپا: اجرای احکام اعدام دست کم ۲۰ تن در شهرهای مختلف ایران

به گزارش جرس طی روزهای اخیر دست کم بیست نفر در زندانهای زاهدان، ارومیه، بم، گچساران، رجایی شهر، قزوین و رشت اعدام شدند.

تاریا کرونبِرگ رئیس هیئت اروپایی پس از بازگشت از سفر به ایران در یک کنفرانس خبری در بروکسل می‌گوید: « به نظر می‌رسد ایران در پی کاهش اعدام‌ها است! »

تاریا کرونبِرگ رییس گروه ایران در پارلمان اروپا که رییس هیاتی بود که به ایران سفر کرده، پس از بازگشت از این سفر در یک کنفرانس خبری در بروکسل شرکت کرد و درباره مشاهدات این هیات در مورد مسایل سیاسی، برنامه هسته‌ای و حقوق بشر سخن گفت.

تاریا کرونبِرگ در پاسخ به این سوال که " به نظرتان چطور این گفت‌وگوی بین ایران و اتحادیه اروپا می‌تواند به تولید مکانیسم‌هایی برای کمک به وضعیت حقوق بشر کمک کند؟‌ " گفت:

من معتقدم که گفت‌وگو، تاثیر دارد. همچنین فکر می‌کنم که حسن روحانی بخشی از وعده‌های انتخاباتی خود را به دلیل فشارهای غربی‌ها به زبان آورد. وقتی ما درباره موضوع اعدام با مقام‌های ایرانی صحبت کردیم، متوجه شدیم که بیش از ۸۰ درصد اعدام‌ها، در ارتباط با جرائم مرتبط با مواد مخدر بوده است. به نظر می‌آید که هم اکنون مقام‌های ایرانی در پی کاهش موج اعدام‌ها هستند.

همزمان با انتشار این خبر و ابراز امیدواری تاریا کرونبِرگ رییس گروه ایران در پارلمان اروپا نسبت به کاهش اعدام ها امروز پنجشنبه, ۲۸ آذر ، ۱۳۹۲پروین گراوند، مادر ۵۲ ساله‌ فریدون خنجری، زندانی ۴۰ ساله‌ای که در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اعدام شد پس از مرگ فرزندش خودکشی کرد.‬


‫همزمان با سفر هیات پارلمان اروپا: اجرای احکام اعدام دست کم ۲۰ تن در شهرهای مختلف ایران – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫طی روزهای اخیر دست کم بیست نفر در زندانهای زاهدان، ارومیه، بم، گچساران، رجایی شهر، قزوین و رشت اعدام شدند. جمهوری اسلامی ایران، پس از چین، مقام ممتاز صدور و اجرای احکام اعدام در جهان را دارد‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: