MEP: EU should forcefully condemn attacks on political prisoners Iran http://ww…

MEP: EU should forcefully condemn attacks on political prisoners Iran

http://j.mp/1lDaFKa


Timeline Photos
نماینده پارلمان اروپا: ما در کنار مردم ایران ايستاده ايم

روز گذشته ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ماريچه اِسخاکِه (Marietje Schaake)، نماینده هلندی و عضو هیئت پارلمانی اروپا با انتشار بیانیه ای حمله اخیر جمهوری اسلامی به زندانیان سیاسی را محکوم کرد و همچنین از «خانم اشتون، نماينده اول اتحاديه اروپا، درخواست نمود اين حمله و همچنين تجاوزات متعدد و مداوم به حقوق بشر در ايران را محکوم کند.»

____________________________
هفته گذشته يک تهاجم بيسابقه عليه زندانيان سياسی در بازداشتگاه اوين در تهران صورت گرفت. اين واقعه که به "پنج شنبه سياه" معروف شد، به شهادت شاهدان بدترين حمله به اين گروه از زندانيان در ٢٠ سال اخير بوده است. خانم اشتون، نماينده اول اتحاديه اروپا، بايد اين حمله و همچنين تجاوزات متعدد و مداوم به حقوق بشردر ايران را محکوم کند.
درحال حاضر، قرار است ريحانه جباری، به خاطر کشتن مردی که به وی تجاوز کرده و ويرا مورد آزار و شکنجه قرار داده اعدام شود. سيستم قضايی ايران نياز به اصلاح جدی دارد. حقوق اساسی شهرندان ايرانی بايد در نظام قضاييشان ملحوظ گردد.

پسنديده خواهد بود اگر دولت آقای روحانی حمله به زندانيان سياسی بند ٣٠٥ اوين را محکوم کند و برای احترام به حقوق اوليه مردم ايران تلاش نمايد.

در حالی که جامعه بين المللی و همچنين دولت روحانی توجه شان را در وهله اول روی مساله هسته ای متمرکز کرده اند، مردم ايران به طور ساختارمند سرکوب می شوند. آنها، به حق از اروپا انتظار دارند که آنها را فراموش نکند. علی رغم سرکوبها، ايرانی ها با شجاعت عليه تعرض مراجع حکومتی به حقوق انسانی شان سر به اعتراض مدنی می گذاردند. اخيرا، در شهرهای نور و نيشابور، خانواده های مقتولين برخلاف قوانين شرعی-حکومتی از حق قصاص خود گذشتند و عليه دار زدنها برخواستند که باعث شد دو نفر از محکومين به اعدام، که تا چوبه دار رفته بودند، مشمول عفو خانواده قربانيان واقع شوند و از مرگ حتمی نجات يابند.

همينطور، برای پيگيری موثرتر مساله مجازات اعدام، به ابتکار نسرين ستوده، برنده جايزه ساخاروف، و ديگر فعالين حقوق بشر طرح "لگام" برای الغای گام به گام مجازات اعدام در ايران آغاز به کار کرده است.

اين ابتکار، همراه با ابتکارها و اقدامات مشابه ايرانيان داخل کشور، که ضمنا از حمايت وسيع ايرانيان ساکن اروپا نيز برخوردار است، نياز به توجه و حمايت و پشتيبانی ما دارد. لازمست که ما، اتحاديه اروپا، غير از توجه به امور داخلی و صرفا تمرکز روی انتخابات پارلمانی ٢٢ مه اروپا، همچنان صدای اعتراضمان را عليه پايمال کردن حقوق زندانيان سياسی و شهروندان عادی در ايران به سمع مراجع مسئول برسانيم.

ماريچه اِسخاکِه
نماينده هلندی (D66) پارلمان اروپا و عضو هيئت پارلمانی روابط اروپا – ايران

عریان کردن زندانیان در بند ۲۴۰ … | ابوغریب ایران؛ اسمی که در ملاقات امروز اوین زیاد شنیده می‌شد

مگر رسوایی ابوغریب چه بود؟ عریان کردن اسیران؟ و مگر در راهروهای بدون نور بند ۲۴۰ چنین نشد؟ سی زندانی مجروح و مضروب را به ردیف رو به دیوار کردند و در همان شامگاه پنجشنبه از زندانیان خواستند عریان شده و به روی زانو بنشینند در حالی که دستبند به دست و چشم بند به دیده دارند.

منبع: کلمه
http://goo.gl/YDrD5W

علی‌ رغم قول از طرف دفتر روحانی: امروز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳مزدوران به تجمع خانواده های زندانیان سیاسی حمله کردند

خانواده ها به تجمع خود ادامه دادند و سرانجام تحت فشار خانواده ها، یک نفر از طرف دفتر روحانی به میان خانواده ها رفته و از حاضرین خواستند چند نفر برای مذاکره به داخل کاخ روحانی بروند. ٥ نفر از اعضای خانواده ها به نمایندگی از طرف حاضرین برای گفتگو در مورد عزیزانشان به داخل کاخ روحانی رفتند تا وارد مذاکره شوند. در آنجا به نماینده ها قول دادند که کسی را دستگیر نکنند اما علیرغم این ساعت سه و نیم بعدازظهر در حالی که خانواده ها در حال پایان دادن به تجمع خود بودند، مورد حمله قرار گرفتند و چند نفر از آنها دستگیر شدند. از تعداد و اسامی دستگیرشدگان هنوز اطلاعی به ما نرسیده است.

منبع: روزنه
http://goo.gl/1cpfGa

سوالي كه مطرح ميشود اينست كه سکوت آقای روحانی که طبق قانون اساسی‌ موظف است از حقوق شهروندان دفاع نماید چه مفهومی‌ دارد؟

توجه به نکات زیر ضروری است :

– سید محمود علوی وزیر اطلاعات دولت بنفش تحميلى نيست، گزينه روحانى است

– حسن روحانی نماینده رهبر در شورای عالی امنیت ملی است و چنین حمله سازمان یافته‌ای بدون شک در عالی‌ترین نهاد‌های امنیتی مورد توافق قرار گرفته است. حسن روحانی، در ۱۴ آبانماه ۱۳۹۲ طی حکمی عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، را به عنوان رئیس شورای امنیت کشور منصوب کرد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، شورایی است که به منظور تأمین منافع ملی و پاسداری از انقلاب ایران (۱۳۵۷) و تمامیت ارضی کشور و حاکمیت ملی به ریاست رییس جمهور ایران تشکیل می‌گردد. اعضای این شورا را مقامات عالی‌رتبه سیاسی، نظامی و اطلاعاتی ایران تشکیل می‌دهند. دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتخاب مستقیم رئیس‌جمهور تعیین می‌شود و مسئولیت اداره دبیرخانه و نظارت بر اجرای صحیح تصمیمات و مصوبات شورا و امور اداری و اجرایی شورا را بر عهده دارد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: