نسرین ستوده: به فشارها علیه فعالان خاتمه دهید! غلامرضا خسروی یکی از معترضین موثر…

‫نسرین ستوده: به فشارها علیه فعالان خاتمه دهید! غلامرضا خسروی یکی از معترضین موثر در ضرب و شتم زندانیان سیاسی در تاریخ ۲۸ فروردین بوده است!

عبدالکریم لاهیجی: «غلامرضا خسروی سوادجانی به اتهامی اعدام شد که مدرک اثبات آن هرگز ارایه نشد!‬


Timeline Photos
نسرین ستوده: به فشارها علیه فعالان خاتمه دهید! غلامرضا خسروی یکی از معترضین موثر در ضرب و شتم زندانیان سیاسی در تاریخ ۲۸ فروردین بوده است!

عبدالکریم لاهیجی: «غلامرضا خسروی سوادجانی به اتهامی اعدام شد که مدرک اثبات آن هرگز ارایه نشد!

—————–

اشک های مادر غلامرضا خسروی در خیابان ۱۵ خرداد، مقابل بی داد سرای انقلاب پس از اعدام فرزندش
http://goo.gl/bjPNj8

—————–

نسرین ستوده، حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی، با انتشار یادداشت کوتاهی، نسبت به اعدام غلام‌رضا خسروی، زندانی سیاسی واکنش نشان داد و از سکوت دولت در مقابل فشار بر فعالان مدنی و سیاسی انتقاد کرد: به فشارها علیه فعالان خاتمه دهید

دور جدیدی از حملات قضایی علیه فعالان مدنی و سیاسی آغاز شده است
یورش بیرحمانه به بند ۳۵۰ ، احضار و بازداشت فعالان مدنی و خبرنگاران، اعدام غلامرضا خسروی یکی از زندانیان سیاسی که در میان اعتراضات گسترده ی فعالان حقوق بشر در داخل و صحنه ی بین المللی به وقوع پیوست، همگی نمونه‌های عینی این یورش قضایی است.

فضای توام با رعب و وحشتی که از چند روز پیش بر این زندانی و خانواده‌اش حاکم شده بود،حکایت از آن دارد که این اعدام جز یک قدرت نمایی محض درقبال اعتراضات مردمی به حمله به بند زندانیان سیاسی نبوده است .
به ویژه آنکه همه ی اخبار حاکی از آن است که غلامرضا خسروی یکی از معترضین موثر در ضرب و شتم زندانیان سیاسی در تاریخ ۲۸ فروردین بوده است.
هرچند سکوت محض دولت، دست خشونت گرایان را در نمایش عریان یک جنایت قضایی باز گذاشته و باعث شده است تا نه تنها به شکایت زندانیان رسیدگی نشود بلکه با جابجایی رییس زندان‌ها و انتقال وی به پست قضایی ، امکان چنین کشتار هایی را که به قصد تسویه حساب‌های شخصی انجام می شود ،باز بگذارند . معهذا ضمن تاکید بر خاتمه دادن به فشارهای قضایی علیه فعالان و رسیدگی به ضرب و شتم بیرحمانه ی زندانیان سیاسی که به مثابه ی گروگان‌های شخصی به حساب می آیند، خواستهٔ خود را مبنی بر لغو کامل کلیهٔ احکام اعدام و به ویژه اعدام‌های سیاسی اعلام می دارم تا زمینه ی چنین انتقام جویی‌های شخصی فراهم نشود .

منبع: روز آنلاین

——-

عبدالکریم لاهیجی: «غلامرضا خسروی سوادجانی به اتهامی اعدام شد که مدرک اثبات آن هرگز ارایه نشد!

اما سخنگوی وزارت خارجه دولت " تدبیر و امید " قاطعانه از اعدام غلامرضا خسروی توسط قوه قضاییه دفاع کرد و آمریکا را به نقض حقوق بشر متهم کرده و گفت: "این فرد به جهت عضویت در گروه‌های تروریستی و مشارکت دراقدام ترورسیتی و کشتن افراد بیگناه مجازات شده است"

گزارش کامل در لینک زیر:

http://goo.gl/7BJf2A

کلن سکوت نکرد و سکوت نخواهد کرد!

روز گذشته به دعوت جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران/ کلن و حمایت کمپین علیه اعدام و حامیان مادران صلح کلن و دورتموند تظاهراتی در شهر کلن به نشانه اعتراض به اعدام غلامرضا خسروی برگزار شد که دهها نفر در آن شرکت داشتند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: