یکی‌ از هموطنان به نام میلاد در صفحه فیسبوک سپیده دم نوشته است: یه روز بچه هامون…

‫یکی‌ از هموطنان به نام میلاد در صفحه فیسبوک سپیده دم نوشته است:
یه روز بچه هامون تو کتاب تاریخ می خونند که زنهای ایرانی برای اینکه برن تماشای مسابقه والیبال تیم ملیشون با ظاهر تیم رقیب می رفتن تو سالن و مجبور بودن تیم رقیب رو تشویق کنند!!!

بچه هامون رو میکنند به ما و با تعجب می پرسند: واقعا مامان؟ اینا راسته بابا؟
ما سرمون رو تکون می دیم و می گیم : آره ، راسته عزیزم.

قراره اینا ثبت بشه؟ به بچه هامون چی می گیم؟‬


Timeline Photos
چند تن از دختران والیبال‌دوست ایرانی با پرچم و لباس برزیل وارد سالن هزار ۱۲ نفری آزادی شدند!

یکی‌ از هموطنان به نام میلاد در صفحه فیسبوک سپیده دم نوشته است:
یه روز بچه هامون تو کتاب تاریخ می خونند که زنهای ایرانی برای اینکه برن تماشای مسابقه والیبال تیم ملیشون با ظاهر تیم رقیب می رفتن تو سالن و مجبور بودن تیم رقیب رو تشویق کنند!!!

بچه هامون رو میکنند به ما و با تعجب می پرسند: واقعا مامان؟ اینا راسته بابا؟
ما سرمون رو تکون می دیم و می گیم : آره ، راسته عزیزم.

قراره اینا ثبت بشه؟ به بچه هامون چی می گیم؟

در حالی که ممنوعیت ورود دختران و زنان ایرانی به ورزشگاه آزادی در دیدار امروز تیم‌های ایران و برزیل نیز ادامه داشته، خبرگزاری ایسنا در گزارشی در این خصوص نوشته که شماری از دختران والیبال‌‌دوست ایرانی موفق شدند با پرچم و لباس برزیل وارد سالن ۱۲ هزار نفری شوند.

به نوشته‌ی این خبرگزاری، این دختران «با هماهنگی برخی از خانواده‌های برزیلی در سیل جمعیت وارد سالن شدند تا مسابقه ملی‌پوشان والیبال ایران را از نزدیک تماشا کنند»

یکی از این دختران به "ایسنا" گفته: «به این دلیل که اجازه ورود نداشتیم، سعی می‌کنیم با پوشش برزیلی وارد سالن شویم!»

به گزارش ایران وایر اعضای تیم ملی والیبال ایتالیا و رئیس کمیته ملی المپیک این کشور حمایت خود را از حضور زنان ایرانی در استادیوم‌های ورزشی اعلام کردند.

چرا جمهوری اسلامی به جامعهٔ بین‌المللی تعهد میدهد اما به تعهدات خود عمل نمیکند؟

ژیلا بنی‌ یعقوب امشب ( یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ) در صفحه فیسبوک خود نوشت:
امروز هم زنان ایرانی در تهران پشت در ورزشگاه آزادی ماندند. نماینده پلیس امنیت اخلاقی به میان زنان آمد و گفت:به ما ابلاغ شده که به هیچ عنوان به زنان ایرانی اجازه ورود به وزرشگاه را ندهیم.پرسیدیم:فقط زنان ایرانی؟یعنی زنان خارجی حق ورود و تماشای مسابقات والیبال را دارند؟.با قاطعیت گفت:بله ، به ما گفته اند که به زنان ایرانی اجازه ورود ندهیم اما زنان غیرایرانی حق ورود دارند .
امروز خانم سارا قاسم پور، مشاور خانم مولاوردی(معاون رییس جمهور در امور زنان) هم به میان زنان آمده بود.او از خواسته زنان برای ورود به استادیوم حمایت کرد و بارها با مسوولان پلیس امنیت اخلاقی که اجازه ورود به زنان را نمی دادند صحبت کرد و از آنها خواست که از مقامات ارشد خود در این باره کسب تکلیف کنند.خانم قاسم پور گفت :معاونت امور زنان، فدراسیون والیبال و وزارت وزرش هیچ کدام با ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای مسابقات جهانی والیبال مخالفتی ندارند و فقط این شورای تامین استان تهران است که مخالف ورود آنهاست.نماینده پلیس اخلاقی گفت همین امروز به مقامات مافوقش گزارش خواهد کرد که امروز نیز زنان آمده بودند و خواستار ورود به ورزشگاه و تماشای فوتبال بودند.برخی از زنان با خانم قاسم پور در باره خواسته شان صحبت کردند و از او خواستار پیگیری های جدی تر معاون ریاست جمهوری در این زمینه شدند.
بسیاری از زنان دقایقی طولانی با مسئولان پلیس امنیت صحبت کردند و بارها از آن‌ها پرسیدند که چرا ایران بر خلاف تعهدی که به مراجع بین‌المللی دراین‌باره سپرده، به ما اجازه ورود به ورزشگاه را نمی‌دهد…پلیس‌ها می‌گفتند ما این چیزها را نمی‌دانیم، به ما ابلاغ‌شده زنان ایرانی را به استادیوم راه ندهیم…امروز تعداد زیادی پلیس زن و مرد در مقابل ورزشگاه حضور داشتند و اجازه نزدیک شدن زنان را به در بزرگ ورزشگاه نمی‌دادند.

خبرگزاری بانک ورزش روز گذشته نوشت : تبعیض عجیب مسوولان ورزشگاه آزادی باعث شده است تا برخی بانوان ایرانی موفق به حضور در سالن و تماشای دیدار والیبال ایران و برزیل نشوند.

ژیلا بنی‌ یعقوب در این رابطه گفت: فدراسیون جهانی والیبال از جمهوری اسلامی ایران تعهد گرفته بود که به زنان اجازه حضور در ورزشگاه را برای تماشای مسابقات جهانی والیبال بدهد. ما امروز برای تماشای مسابقه ایران-برزیل به استادیوم آزادی رفتیم.تعدادی از دخترها با روسری سفید بودند.برخی از روسری سفیدها چادری بودند برخی با مانتو.مسوولان ورزشگاه اجازه ورود به زنان را ندادند و ما پشت درهای بسته ماندیم.جمهوری اسلامی یکبار دیگر تعهداتش را در باره حقوق زنان نقض کرد.تعدادکمی از زنان که ظاهرا از هسران مقامات و یا وابستگان سفرا و خانواده های والیبالیست های برزیلی بودند توانستند وارد ورزشگاه شوند.

هنگامی که چند زن اجازه ورود پیدا کردند، با این پرسش ما روبرو شدند که چرا آنها اجازه دارند ما نداریم که ماموران گفتند:" آنها پاسپورت دارند، پاسپورت برزیلی"…یکی از دوستان ما(میرا قربانی) گفت :ما هم پاسپورت داریم، پاسپورت ایرانی.اجازه می دهید وارد شویم؟…پاسخی نیامد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: