نظام‌الدین کیایی، از صدابرداران سینما که سابقه دوستی با شهید ثالث را داشته است،‌…

‫نظام‌الدین کیایی، از صدابرداران سینما که سابقه دوستی با شهید ثالث را داشته است،‌ از این فیلمساز به عنوان کارگردانی تاثیرگذار نام برد و گفت: او تنها شخصیتی بود که لیاقت فیلمسازی در آن زمان را داشت و کاش زنده بود و می‌دید چه بزرگانی امروز اینجا هستند.
وی ادامه داد: سهراب وقتی شروع به فیلمسازی کرد نه سینما انتظار داشت شخصی مانند او فیلم بسازد و نه کاراکتر او اجازه می‌داد هرکاری انجام دهد.
کیایی با بیان اینکه در اروپا با شهید ثالث هم خانه بوده است،‌ گفت: او جوانی بود که همه دنیا را سیاه و سفید می‌دید که در فیلم‌هایش هم آن را می‌بینیم و معتقدم سهراب خیلی زود به اوج استادی رسید تا «طبیعت بی‌جان» را خلق کند. فیلمی که بیش از همه چیز در آن جان دیده می‌شود.
وی با اشاره به حضور جعفر پناهی در سالن گفت: وقتی ایشان را می‌بینم بغض می‌کنم که سهراب را از دست دادیم و امثال پناهی داریم اما استفاده نمی‌کنیم.
کیایی افزود: شهید ثالث شرایطی داشت تا به اوج سینمای دنیا برسد، اما به خاطر شخصیت سیاه و سفیدش نخواست این اتفاق بیفتد. او فیلم اجتماعی می‌ساخت و کارش ساخت فیلم سیاسی نبود همانطور که پناهی فیلم سیاسی نمی‌سازد.

http://j.mp/1wNieXB

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: