Ghoncheh Ghavami, in jail for having wanted to watch a volleyball match in a sta…

Ghoncheh Ghavami, in jail for having wanted to watch a volleyball match in a stadium in Tehran, for more than 100 days, is on DRY HUNGER STRIKE NOW!


Timeline Photos
خانواده غنچه قوامی، اعلام کردند او که از ۱۳ روز پیش در اعتراض به ادامه بازداشت موقت خود دست به اعتصاب غذا زده بود از روز شنبه ۱۹ مهرماه دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

برادر او ایمان قوامی اعلام کرده است که این زندانی دست به اعتصاب غذای خشک زده است و دیگر آب و چای هم نمی‌نوشد. ایمان قوامی گفته که مسئولان زندان قصد داشتند از اعضای خانواده او که برای ملاقات با غنچه رفته بودند اعتراف بگیرند که غنچه قوامی در اعتصاب غذا نیست.

غنچه قوامی که در انتخابات سال گذشته‌ از حامیان حسن روحانی بود و در لندن به وی رای داده بود، در آخرین پست فیسبوک خود نوشته بود: "… رفع ممنوعيت ورود زنان به ورزشگاه ابتدايی ترين و كم هزينه ترين اقداميست كه دولت روحانی در حوزه زنان می تواند انجام دهد" !

بنا به گزارش‌های رسیده به سپیده دم آتنا فرقدانی هنرمند نقاش و فعال حقوق کودک نیز که با غنچه قوامی در یک سلول زندانی است از ۱۲ روز پیش در اعتصاب غذا به سر میبرد.

همانطور که در تصویر میبینیم آتنا فرقدانی در کنار امید علی‌شناس پلاکاردی را حمل میکرد که روی آن‌ نوشته شده بود: " ما کشتار را در هر نقطه‌ای از جهان محکوم می‌کنیم"

امید علی‌شناس فعال مدنی و فعال حقوق کودکان کار و مهندس عمران است. این جوان ایرانی در ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۳، در منزل پدری‌اش به دلایلی نامعلوم بازداشت و پس از تفتیش منزل کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی وی ضبط شد.
وی تاکنون موفق به چند تماس کوتاه با خانواده خود شده است و در ۳۱ شهریورماه پس از تجمع تعدادی از فعالان در مقابل زندان اوین موفق به ملاقات با مادرش شد.

سعید شیرزاد فعال حقوق کودک نیز در ۱۲ خردادماه ۱۳۹۳، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز، به دلایل نامعلوم بازداشت و سپس به تهران انتقال یافت.
این فعال حقوق کودک اولین بار در تاریخ ۳۱ مرداد‌ماه ۱۳۹۱، زمانی که برای امداد و کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ۱۹ روز، با قید کفالت از زندان آزاد شد.
سعید شیرزاد فعال حقوق کودک روز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳، به اتهام اجتماع و تبانی مورد محاکمه قرار می‌گیرد. وی هم‌اکنون در بند ۸ زندان اوین به سر می‌برد.

آرش صادقی و همسرش گلرخ ایرایی روز شنبه ۱۵ شهریور ماه به همراه دوتن از دوستانشان در محل کار خود بازداشت شدند.
دوستان این زوج پس از چند روز آزاد شدند اما آرش و گلرخ همچنان در بازداشت بسر می‌برند.

مادر آقای صادقی در جريان نخستين بازداشت او در سال ۱۳۸۸ ظاهرا به دليل وحشت‌زده شدن از هجوم شبانه ماموران امنيتی به منزلش، دچار ايست قلبی شد و درگذشت.

آرش صادقی صبح روزی که برای آخرين بار بازداشت شد، در مطلبی که در صفحه فيس‌بوک خود منتشر کرد، انتقاداتی نسبت به اکبر هاشمی رفسنجانی و قاسم سليمانی، فرمانده سپاه قدس ايران مطرح کرد.

او از جمله نوشت که یه روزی هاشمی به کاردینال ریشلیو تشبیه میشد و متهم بود به دست داشتن در قتلهای زنجیره‌ای و همکاری با پدر ژوزف در خصوص از میان برداشتن روشنفکران و دگراندیشان و امروز نماد و مظهر اصلاحات.
سردار قاسم سلیمانی هم تا چندی پیش یکی از فرماندهان سپاه قدس بود که در اقصی نقاط دنیا اهداف امریکا و دشمنان نظام رو مورد هدف قرار میداد و یکی از عوامل سرکوب مردم بعد از کودتای ۸۸" و حالا تبدیل شده به قهرمان ملی

جناب پورمحمدی هم جای خود دارند.
با این وضعیت پیش بریم احتمالا باید منتظر باشیم روزی از روح الله حسینیان و فلاحیان هم به عنوان اسطوره‌های ملی ومیهنی یاد بشه. شاید هم یه روزی بیان و به عنوان یه نیروی تحول خواه کاندید بشن و ماهم بریم بهشون رای بدیم. خدارو چه دیدی.

حسن روحانی ۲ مهر ۱۳۹۳ در جلسه‌ای در بنیاد "امریکای نو" در پاسخ به سوال "فرید زکریا"، گرداننده‌ی جلسه در خصوص حکم «زندان و شلاق» صادرشده برای تعدادی از جوانان سازنده‌ی یک موزیک‌ویدئوی "بی‌ضرر" برای آهنگ "خوشحال" (Happy) : بازداشت چند جوان در ایران مساله مهمی نیست!

«ما خیلی مشکلات در جهان داریم تا بخواهیم درباره‌ی بازخواست چند نفر که یک مساله‌ی "عادی" است صحبت کنیم.»

محمد خاتمی هم چندی پیش گفته است: ما در انتخابات شرکت نکرديم که دوستان ما روی کار بيايند بلکه نظر ما اين بود که روال ها و رويکردهای نادرست اصلاح شود و بحمدالله دولت و رييس جمهوری داريم که رويکرد خوبی دارد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: